Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2019. április 5–7.

Figyelem! A program részleteit az egyes műsorrészek szerkesztettségi állapotától függően tesszük közzé!
A műsorváltozás joga fenntartva!

2019. április 5. péntek
18.00 Táncház-Népzene 2019 lemezbemutató koncert
Hagyományok Háza Átrium (1011 Budapest, Corvin tér 8.) 
19.00 „Halljunk szót...!” – koncert és nyitótáncház
Fonó Budai Zeneház (1116 Budapest, Sztregova u. 3.) 

2019. április 6. szombat, 10.00–24.00
Papp László Budapest Sportaréna (1143 Budapest, Stefánia út 2.)

Küzdőtér
10.30–18.30 „Tánchagyományaink” – tánctanítás és táncház 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
10.00–18.30 Kézműves foglalkozások, játszóház 
10.00–21.00 Népművészeti vásár 
10.00–21.00 A Táncház Egyesület kiadványkínálata 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
19.30–20.30 Muharay Szövetség gálaműsora 
20.35–20.45 Az OTP Bank Táncház Díj és a Táncház Érmék átadása
20.45–22.00 Martin Szövetség gálaműsora 
22.00–23.50 „Táncház a javából!” 

Martin György terem (I. em.)
10.00–19.30 Hagyomány és tudomány – könyvbemutató, olvasósarok, vásár 
10.15–16.00 Aprók tánca és játéktanítás 
16.15–17.15 Kamasz táncház 
17.30–19.30 Művészeti szakgimnáziumok bemutatkozása 

Kodály Zoltán terem (I. em.)
10.00–19.00 „Barangoltam...” – Henics Tamás képei (Köszöntő: 14.45) 
11.00–19.10
 „Ókútból friss víz” – koncertek műfaji határok nélkül 

Lajtha László terem (II. em.)
11.20–18.45 Koncert–bemutató–beszélgetés
11.00–19.00 Virtuális Hagyományok Háza 

Vásárhelyi László terem (II. em.)
10.00–14.00 Próba (zártkörű program!)
15.00–16.00 „Családban marad” – táncos generációk 
17.00–19.00 A magyar néptánc évszázadai – Novák Ferenc tánctörténeti előadása 

Önkéntes véradás 
11.00 órától

Folk-kocsma (földszint, az árkádok alatt)
13.00–16.00 Folk-kocsma 

2019. április 7. vasárnap, 10.00–22.00
Papp László Budapest Sportaréna (1143 Budapest, Stefánia út 2.)

Küzdőtér
10.30–17.00 Aprók Bálja – az „Örökség” programja (Nyugat-Magyarország) 
Közben:
13.00–13.30: „Minden magyarok tánca” 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
10.00–18.30 Kézműves foglalkozások, játszóház 
10.00–21.00 Népművészeti vásár 
10.00–21.00 A Táncház Egyesület kiadványkínálata 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
18.00–19.15 Szalonna és Bandája, Cimbaliband és Danics Dóra koncertje 
19.30–21.00 „Mindenki tánca” – Világnak virága 
21.00–21.45 Össztánc 

Martin György terem (I. em.)
11.00–18.00 Hagyomány és tudomány – könyvbemutató, olvasósarok, vásár 
11.00–18.00 Ínyenc táncház 

Kodály Zoltán terem (I. em.)
10.00–19.00 „Barangoltam...” – Henics Tamás képei 
10.30–15.30
„Tágasságot nekünk is...!” – zeneiskolások koncertje 
16.30-17.30 LegényEst IV. 

Lajtha László terem (II. em.)
10.00–18.00 Játszó-Tér – Mese- és bábelőadások, interaktív foglalkozások, filmvetítések 
11.00–18.00 Virtuális Hagyományok Háza 

Vásárhelyi László terem (II. em.)

10.00–14.00 Próba (zártkörű program!)
14.00–15.00 Aranysarkantyús és Aranygyöngyös Szólótáncosok műsora 
16.00–17.00 „Menyekező ruhák” 

Folk-kocsma (földszint, az árkádok alatt)
13.00–16.00 Folk-kocsma 


Megosztás