Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2019. április 5–7.

Figyelem! A program részleteit az egyes műsorrészek szerkesztettségi állapotától függően tesszük közzé!
A műsorváltozás joga fenntartva!

Aprók Bálja • 2019. április 7. vasárnap, 10.30–17.00 • Küzdőtér

„Körös körül Rába vize hullámzik....” – Táncok és játékok a Nyugat-Dunántúlról
Az Örökség Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület Nyugat-magyarországi Régiójának programja

orokseg halmosbelaprogram

Társrendezők:         
• Örökítő Regionális Szervezet (Örökség Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület)
• Nyugat-Magyarországi Néptáncszövetség

Házigazda: Dobsa Tamás, Varga Albin
Munkatársak: a régió néptáncműhelyeinek néptáncpedagógusai

10.30-10.50 „Gyerekek, gyerekek, mit játsszunk?” – Ráhangoló játékok a nyugat-magyarországi régió  népi játékaiból
Közreműködők: a nyugat-magyarországi régió néptáncműhelyei

10.50-11.00 János úr készül...”  – Tavaszi kapuzós, vonulós lányjáték Rábaközből
Vezetik: Putz Katalin, Varjaskéri Anita
Közreműködők: a nyugat-magyarországi régió néptáncműhelyei

11.00.11.10 „A pünkösdnek jeles napján...” – Vitnyédi pünkösdölő
Vezetik: Csitei Gábor, Lengyel Ágnes
Közreműködők: a nyugat- magyarországi régió néptáncműhelyei

11.10-11.15 Hadd szóljon a víg dus...” – Bevonulás - szanyi, bogyoszlói, rábatamási dus
Vezetik: Jocha Balázs, Klauz Balázs
Közreműködők: a nyugat-magyarországi régió néptáncműhelyei

11.15-11.20 
Köszöntés – Dobsa Tamás, Varga Albin

11.20-11.40 
Rábaközi táncok I.
Vitnyédi táncok

Oktatók: Zsámboki László, Gémesi Zoltán, Delbó Krisztina
Kapuvári táncok

Oktatók: Csitei Gábor, Nagy Eszter

Közreműködők: Vitnyédi hagyományőrzők, Etalon AMI (Győr), Dr. Barsi Ernő AMI (Kapuvár) 
Zenekar: Cseh Tamás és zenekara

11.40-12.00 
Szigetközi táncok
Oktatók: Jocha Balázs, Putz Katalin
Bertóké verbunk a Csallóközből
Oktató: Dobsa Tamás

Közreműködők: Csobolyó Táncegyüttes (Győrújbarát), Kisalföld Táncegyüttes (Győr),
Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI, Pendelyes Táncegyüttes (Sopron)
Zenekar: Radák Márton és a Fészekalja zenekar, Kurdi Gábor (duda)

12.00-12.20 Vág-Garam közi táncok

 Oktatók: Dr. Orsovics Péter, Mészáros Magdolna
 Közreműködő: Megyer Táncegyüttes (Nagymegyer, Felvidék)
 Zenekar: Németh Dénes és zenekara

12.20-12.40 Vas megyei horvát táncok
Oktató: Skrapits Péter Szentpéterfa
Zenekar: Koprive Tamburazenekar

12.40-12.55 Énektanítás: Rábaközi, vasi dalok
Oktatók: Tanai Erzsébet, Varjaskéri Anita

13.00-13.30 Minden magyarok tánca - Kalotaszeg – muzsikálnak Székely Levente és barátai

13.30-13.50 Ipoly menti táncok
Oktatók: Nagy Myrtill, Madocsai Imre
Közreműködő: Csali Gyermek Néptáncegyüttes (Somorja, Felvidék)
Zenekar: Németh Dénes és zenekara

13.50-14.25 Vasi táncok
Oktatók: Csollány Csaba, Csolányné Horváth Krisztina, Spiegel Zoltán Spiegel Szabó Viktória
Közreműködők: Dr. Pesovár Ernő AMI (Szombathely), Kópic Táncegyüttes (Gencsapáti), Partium AMI (Körmend)
Zenekar: Boglya zenekar, Hangyaboly együttes

14.25-14.45  Német nemzetiségi táncok Sopron környékéről       
Oktatók: Csoltói József, Csoltóiné Szalay Márta (Ágfalva)
Zenekar: Testvériség Te. zenekara

14.45-15.15 Zalai táncok  
Oktatók: Kiss-Molnár István, Gerlecz Nóra, Lipusz András, Rácz Petra
Közreműködők: Körtánc AMI (Zalaegerszeg), Szikrák Táncegyüttes (Nagykanizsa), Lippentő Táncegyüttes (Győr)
Zenekar: Zala zenekar

15.15-15.35  Őriszetnpéteri cigány táncok
Oktatók: Molnár Péter, Györke Eszter, Gerencsér László, Tóth Bianka
Közreműködők: Reményik Evangélikus ÁAMI és ELTE SEK Szökős Néptáncegyüttes (Szombathely)  
Zenekar: Kanizsa Csillagai


15.35-15.45 Eszközös táncok a Nyugat-Dunántúlról – Ügyességi táncok bemutatója
Vezeti: Molnár Péter
Közreműködők: a Nyugat-magyarországi régió néptáncműhelyei
Zenekar: Fajkusz Banda

15.45-16.10 
Rábaközi táncok II. – Csornai, szanyi, szili csárdás és friss

Oktatók:Vrábel János, Vrábel-Vehrer Krisztina, Blanarik Viktor, Schofhauser Gerda, Klauz Balázs, Király Genovéva, Lengyel Szabolcs, Hoffner Nikolett   
Szanyi, bogyoszlói, rábatamási dus, szanyi kisverbunk
Oktatók: Sipos Ferenc, Fajkusz Levente, Szabó Valter

Közreműködők: Regös táncműhely és Marcal Táncegyüttes (Győr), 
Pántlika Táncegyüttes (Csorna), Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI, Pendelyes Táncegyüttes (Sopron)
Zenekar: Fajkusz Banda

16.10-16.25 Így kell járni... – a Soproni Országos Szóló Néptáncverseny nagydíjasainak bemutatója

16.25-16.45 Finálé - Össztánc: Verbunk, lassú és friss csárdás  
Közreműködők: a nyugat- magyarországi régió néptáncműhelyei
Zenekar: a nyugat-magyarországi régió összes jelen lévő zenésze

 

 

 

 




 

 

 







Megosztás