Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2019. április 5–7.

Figyelem! A program részleteit az egyes műsorrészek szerkesztettségi állapotától függően tesszük közzé!
A műsorváltozás joga fenntartva!

„Tágasságot nekünk is...!” • 2019. április 7. vasárnap, 10.30–15.30 • Kodály Zoltán terem (I. em.)

Műsorvezető: Tóth Kornélia • Szervező: Farkas József

Az idei évtől a „Tágasságot nekünk is…!” programrész gondozását az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület  vállalta magára, így az ifjú zenészpalánták közreműködése az Aprók Báljával is szorosabb összefüggésbe kerülhet, hisz az egyesület törekvése, hogy nemcsak a táncosok, hanem a gyermek és ifjúsági korosztályhoz tartozó zenészek előremenetelét is segítse.

2019-ben a nyugat-magyarországi népzeneoktatási műhelyek, zeneiskolák és művészeti iskolák, alapítványi, egyházi vagy bármilyen más formában működő iskolák népzenei tanszakainak jelentkezését vártuk szakmai pályázatunkra. 
Zsűri: Navratil Andrea és Vavrinecz András

NKA csak logo rgbhalmosbelaprogram
 orokseg


10.30 – 10.50
Ördöngös Népzenetanoda, Komárom
Ördöngösfüzesi muzsika
Széki pakulár nóta
Széki tempó
Széki lassú és csárdás

11.00 – 11.12
Reményik Evangélikus Általános és Művészeti Iskola, Szombathely
Szilágysági népdalok
Moldvai népdalok
Baranyai népdalcsokor

11.20 – 11.35
Zengető együttes, Pécs
Somogyi dallamok
Bözödi dalok
Román táncok

11.45 – 12.10
Szombathelyi Bartók Béla Zeneiskola Népzene Tanszaka
Széki muzsika
Kalotaszegi népdalok
Mezőbándi népzene
Szászcsávási népzene
Bátai ugrós és friss
Visai énekek
Palatkai ritka magyar, szökős és sűrű csárdás

12.20 – 12.45
Család Általános Iskola és AMI, Keszthely
Somogyi dallamok
Kettős jártatója és sirülője
Zalai népdalok
Tiszaalpári csárdások
Somogy énekelve
Gyimesi lassú magyaros és féloláhos
Bakonyi dallamok

12.55 – 13.20
Sajnovics János Egyesített Általános és Művészeti Iskola, Tordas
Galgamenti citera összeállítás
Gyimesi keserves, lassú magyaros, kerekes héjsza
Palatkai muzsika
Moldvai csokor
Gyimesi keserves, lassú magyaros, sebes magyaros
Kalotaszegi dallamok

13.30 – 13.40
Berze Nagy János Alapfokú Művészeti Iskola, Pécs
Alföldi csárdás és oláhos
Felvidéki népdalcsokor Ung vidékről
Buzai dalok

13.45 – 13.55
Pro Artis Alapfokú Művészeti Iskola, Paks
„Én felkelék jó regvel hajnalban…” (Moldva)
Mohácsi dallamok

14.05 – 14.15
Harmónia Művészeti Iskola - Dunasziget, Győrújbarát
Kalotaszegi muzsika
Széki muzsika

14.25 – 14.40
Etyeki Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola és AMI
Rábaközi dudanóták
Szatmári táncdallamok citerán
Észak-Mezőségi népdalok

14.50 – 15.25
Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI. valamin a Kodály Zoltán Ált. Isk. Gimn. és AMI.
Alföldi citerás dallamok
Eleki táncdallamok klarinéton
Domaházi népdalok
Perkátai tamburás összeállítás
Magyarbecei dallamok furulyán
Moldvai népdalok
Bukovinai székely dalcsokor
Nyugat-magyarországi dallamok a Tendl-hagyatékból
Kalotaszegi táncdallamok

Megosztás