Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.

„Tágasságot nekünk is...!” • 2017. április 23. vasárnap, 10.30–15.00 • Kodály Zoltán terem (I. em.)
A nyugati régió népzeneoktatási műhelyeinek koncertje, Halmos Béla emlékének ajánlva

Műsorvezető: Tóth Kornélia • Szervező: Farkas József

A népzeneoktatási műhelyek örvendetesen nagy száma miatt területi alapon, szakmai pályázat meghirdetésével alakítottuk ki a Táncháztalálkozó „Tágasságot nekünk is...!” műsorát. Tavaly a Dunától keletre, idén a Dunától nyugatra lévő megyék területén működő népzeneoktatási műhelyek – zeneiskolák és művészeti iskolák, alapítványi, egyházi vagy bármilyen más formában működő iskolák népzenei tanszakai – pályázhattak.

NKA csak logo rgb

A koncert a Táncház Alapítvány rendezésében, a Nemzeti Kulturális Alap Halmos Béla Program Ideiglenes Kollégium támogatásával jött létre

10.30–10.45
Ördöngös Népzenetanoda – Komárom 

Széki lassú és csárdás
Széki sűrű és ritka tempó
Ördöngösfüzesi muzsika
Felkészítő tanár: Horsa István

10.5011.00
Etyeki Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola 

Csilipán énekegyüttes – Tolna megyei népdalok
Kisrigó énekegyüttes – Szilágysági népdalok
Kenderzsupp Citeraegyüttes – Moldvai népdalok
Felkészítő tanárok: Kerekes Enikő és Mihályik Virág

11.0511.25
Sajnovics János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola – Tordas

Tóth Zsófia és zenekara – Széki muzsika
Székelyföldi táncdallamok András József játéka szerint
Somogyi összeállítás Farkas István furulyás repertoárjából
Kökény énekegyüttes – Mezőkölpényi dallamok
Tordasi Kiscsikók – Alföldi betyárdalok
Magyarpalatkai muzsika
Felkészítő tanárok:
Fazekasné Domak Anikó - citera, népi ének, népi ütős, népi furulya, folklórismeret, néptánctörténet
Kovács Márton Bence - népi hegedű, népi brácsa, tambura, népi bőgő
Hegedűs István - népi furulya
Németh Ildikó, Szabó Szilárd - népi játék, néptánc
Fersch Andrea - klasszikus furulya, blockflöte

11.2511.35
Esztergomi Zsolt Nándor Alapfokú Művészeti Iskola 

Gömöri friss, hallgató és csárdás
Bonchidai dallamok
Felkészítő tanárok: Szabó Enikő, Pandák Viktor, Samu Zoltán

11.4011.50
Allegro AMI – Pápa 

Kalotaszegi legényes, csárdás és szapora c-mollban
Ördöngösfüzesi muzsika
Felkészítő tanár: Mesics György

11.5512.00
Martonvásári AMI 

Mezőkölpényi csárdás, korcsos és cigánycsárdás
Felkészítő tanár: Csőgör Róbert

12.0012.05
„Köszöntő” – Czidráné Bodza Klára népdalénekest, népi énektanárt születésnapja alkalmából felköszöntik tanítványai, tisztelői és barátai

12.1012.20
Berze Nagy János Alapfokú Művészeti Iskola – Pécs 

Alföldi csárdások – Recht Balázs - tekerő, Kőhidi Máté - esz-klarinét
Moldvai dallamok – Lukács Máté - koboz
Széki dalok – Siptár Bence - ének
Széki lassú, négyes, csárdás – Víg Banda
Felkészítő tanár: Havasréti Pál

12.25–12.40
Zselic Alapfokú Művészeti Iskola
Gyimesi táncdallamok
„Napom, napom” – Sóvidéki tánczene
Zselici dudanóták
Dunántúli dallamok
Felkészítő tanárok: György-Horváth László, Végh Andor, Karácsony Tamásné Bajzik Éva, Husi Gyula

12.45–12.55
Zengető együttes – Pécs 

Ördöngösfüzesi muzsika
„Pej paripám” – Bartók Béla ürögi gyűjtéséből
Felkészítő tanár: Bergics Lajos

13.00–13.20
Pro Artis Alapfokú Művészeti Iskola – Paks
Ugrósok tekerőn és tápai oláhosok
„Menyecske, menyecske...” – 
Szucsán Sára - ének
„Én felkelék” – Nyisztor Bence - furulya, Szucsán Sára - koboz
„Juhászlegény...” (Rimóc) – Benics Evelin - citera, ének
Madocsai verbunk és csárdás – Kovács Réka - citera
Felkészítő tanár: Havasréti Pál

13.25–13.50
Szombathelyi Bartók Béla Zeneiskola Népzene Tanszaka 

Magyarpalatkai szászka, szökős, sűrű csárdás
Simonfai ugrós és friss
Széki sűrű, ritka, csárdás
Moldvai népdalok – Veres Mihaela
Szilágysági figurázó, csárdás, friss Kanalas Imre prímás anyagából
Gyimesi keserves, lassú és sebes magyaros
Őrvidéki (burgenlandi) mars és friss
Felkészítő tanárok: Földesi Jánosné, Földesi János

14.10–14.15
Jókai Mór Általános Iskola Falapi Népdalkör – 
Pécs 
Falapi népdalkör – ormánsági népdalok
Vástyán Kadosa – mohácsi népdalok
Felkészítő tanár: Pappné Blaskó Éva

14.15–14.20
Harmónia Zeneiskola – Dunaföldvár 

Fafka Júlia – Sárközi dalcsokor
Felkészítő tanárok: Gelencsér Irén, dr. Juhász Katalin

14.20–15.00
Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium, Hermann László AMI és a Kodály Zoltán AMI – Székesfehérvár
Balázstelki népdalok
Csíkvacsárcsi katonadalok
Bácskai táncdallamok
Karádi népdalok
Kiskunsági népdalok
Szilágysági táncdallamok
Felsőiregi népdalok Bartók Béla gyűjtéséből
Bonchidai hangszeres muzsika
Bukovinai tánczene
Dél-alföldi összeállítás
Felkészítő tanárok: Cserta Balázs, Enyedi Ágnes, Garami Loretta, Héjja Bella, Kneifel György, Konkoly Csenge, Varró János, Zsikó Zsuzsanna

© 1982–2017 Táncháztalálkozó
Megosztás