Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.
Szavazzon a Prima-díjas folkMAGazinra! +36.70/707-7000 – sms: 27

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.

Aprók Bálja • 2016. április 3. vasárnap, 10.30–17.30 • Küzdőtér
Az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület Dél-alföldi Régiójának programja

Vezető szervező, szerkesztő: Lukács László (Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület elnökségi tagja, dél-alföldi régiós elnöke)
Házigazdák: Böde István, Böde-Harkai Csilla (a Kecskemét Táncegyüttes művészeti asszisztensei)
Kísérő zenekar egész nap: Juhász zenekar a Vajdaságból


orokseg

10.30
Csoportok bevonulása a küzdőtérre – kalocsai mars

10.45 Kalocsai népi játékok tanítása gyermekeknek – tanít: Illés Zoltán, Illésné Koszta Krisztina, Dudás Szilvia, Vácz Péterné; közreműködik: Kalocsai Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola

11.15 Viseletbemutató – vezeti: Illésné Koszta Krisztina; közreműködik: Kalocsai Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola

11.30 Német nemzetiségi táncok – tanít: Iván Andrea; közreműködik: Hartai Hagyományőrző Kulturális Egyesület német nemzetiségi gyerektáncegyüttese; Lehr Péter harmonika

11.50 Hajfonó verseny, ügyességi táncverseny: kiskunsági, kalocsai sapkás, seprűs, kendős tánc; vezetik: Böde István, Illés Zoltán, Hegedűsné Farkas Lilla

12.15 Érsekcsanádi táncok – tanít: Tóth Zoltán, Tóth-Mihó Erika; közreműködik: Érsekcsanádi Bazsarózsa Néptáncegyüttes

12.45 Kalocsai táncok – tanít: Illés Zoltán és Illésné Koszta Krisztina; közreműködik: Kalocsai Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola

13.15 Méhkeréki román táncok – tanít: ifj.Mlinár Pál, Mlinár-Kőrösi Katalin; közreműködik: Rábai Táncegyüttes, Békéscsaba

13.45 Dévaványai táncok – tanít: Mahovics Tamás, Mahovicsné Ladányi Anita; közreműködik: Belencéres Néptáncegyüttes gyermekcsoportja, Békés

14.15 Szlovák táncok tanítása – tanít: Csasztvan András, Csasztvan Zsuzsanna, Hankó Tamás; Szarvasi Sköcök Táncegyüttes; Szarvasi Rezesbanda

14.35 Kiskunsági táncok – tanít: Lukács László, Lukácsné Haránt Eszter, Böde-Harkai Csilla; közreműködik: Kecskemét Táncegyüttes Csutri, Suprik, Kisbetyárok csoportjainak táncosai, Kecskemét

15.15 Dél-alföldi táncok – tanít: Brezovszi Roland, Brezovszki Tamara, Borsódi Patyerek Orsolya, Patyerek Csaba; közreműködik: Talentum Gyermektáncegyüttes, Szabadka és Vackor Táncegyüttes, Kishegyes

16.00 „Páva Pillanatok”  – a 2015-ös gyermek Fölszállott a páva televíziós vetélkedő résztvevőivel

16.45 Nadabi román táncok – tanít: Tóth Gábor, Goda Katalin; közreműködik: Dr. Martin György AMI deszki Belice és a Szeged Táncegyüttes Kerepetye csoport; Farkas Tamás  dob

17.15 Össztánc, levonulás a Békés, Békéscsaba, Deszk, Érsekcsanád, Harta, Kalocsa, Kecskemét, Szabadka, Szarvas, Szeged táncegyüttesei közreműködésével

Folyamatos programok:

• kiskunsági, kalocsai népi játékok 
• ügyességi táncok, játékok 
• kunsági betyárkodás



Megosztás