XLIII. TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ • 2024. április 5–7.
 

Megvalósult a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával

Tánchagyományaink II. • Tánctanítás és táncház • 2024. április 7. vasárnap, 12.00–16.30 • Küzdőtér

Szerkesztők: Árendás Péter, Busai Norbert
Háziasszony: Strack Orsolya

12.00–12.30
Ipoly menti táncok – Gálik Gábor, Gálik Klaudia, Komárom Táncegyüttes; Dűvő zenekar
 
12.30–13.00 
Mezőpaniti táncok – Deffend Irén, Gyurka Gergely, Corvinus Közgáz Néptáncegyüttes; Bazseva zenekar 

13.00–13.30 
Dél-alföldi táncok – Tóth Gábor, Goda Katalin, Tiszavirág Néptáncegyüttes; Bére Banda

Közben: 13.30 –14.00 
Minden Magyarok Tánca (Szék)

14.00–15.30 – „Ifjúsági Teadélután a Sarjú Bandával, barátaikkal és erdélyi vendégekkel"
Szerkesztők: Kuczera Barbara, Berecz István, Busai Norbert

Résztvevő zenekarok, zenészek:
- Szászcsávási Zenekar, Kalotaszegiek, Magyarpalatkai Banda, Hidegségi Forró Gyüngyök Gyimesből, Sarjú Banda, Legényes zenekar (Eger)
- Lisztóczki Péter Boldizsár, Lisztóczki Levente Máté, Balog Ábel
- Dudások: Horváth Zalán, Dobos Levente, Mokos Csongor
- Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium: Marossy Benedek, Sándor Gabriella, Tiba Sándor, Medveczki Boróka, Horváth Kitti
- Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI: Huszti Péter Tivadar, Bácsi Johanna, Szekeres Kamilla Apollónia, Nagy Bálint
- Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem: Pirbus Virág, Dudás Eszter, Bernáth Ádám, Böröcz Ákos, Juhász András, Takács Borbála, Bódi Luca
- Koncz Gergely népzenész tanítványa: Turi Botond
- Budapesti Ward Mária Gimnázium: Ocskay Brigitta, Zoltay Luca, Zoltay Lőrincz, Balázs Hanna, Németh Nóra, Köteles Zsófia, Horváth Attila
- Váci Bartók-Pikéthy Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Alapfokú Művészeti Iskola: Bakos Botond, Katona Bendegúz, Tuba Örs, Sármány Enikő, Gyulai József, Máté Martin, Sima Zénó, Károlyi Egon, Nagy Zsombor, Varga Zaránd, Salamon Beáta, Blaskó Csaba
- Horsa István Ördöngös Népzenetanodájából – Balga Banda

Résztvevő tánccsoportok:
- Kincső Táncegyüttes
- Fóti Népművészeti Szakgimnázium és Gimnázium tanulói
- Magyar Táncművészeti Egyetem néptáncművész-szak hallgatói
- Bem Táncegyüttes
- Ilosvai Táncegyüttes Ifjúsági csoportja
- Pannónia Táncegyüttes
- Komárom Táncegyüttes
- Kevély Táncegyüttes

15.30–16.00
Szilágysági táncok – Kakuk Pál, Ritter Andrea, Kárpát-medencei Öregtáncos Együttesek Szövetsége; Bara zenekar

16.00–16.30 
Felcsíki táncok – Kádár Ignác, Nagypál Anett, Veszprém-Bakony Táncegyüttes; Mihó Attila és barátai zenekar




 
Megosztás