XLIII. TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ • 2024. április 5–7.
 

Megvalósult a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával

Aprók Bálja I. • 2024. április 6. szombat, 10.30–13.30 • Küzdőtér

orokseg 
Az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület szervezésében.

Szerkesztő:
Asztalos-Kiss Zsuzsanna
Muzsikál: Bazseva zenekar
Házigazda: Husvéth Csaba

I. Galga mente, Rákosmente

10.30–10.45 Zöldágjárás és karikázó
Közreműködnek: Bagi Muharay Népi Együttes, Bem Táncegyüttes, Csepp-Csepel Táncegyüttes, isaszegi Csata Táncegyüttes, Kincső Néptáncegyüttes, gödöllői Urban Verbunk Junior, rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes
Szerkesztő: Veresné Hajdu Zsuzsanna, Tóth Judit


10.45–11.05 Bagi verbunk és friss csárdás
Oktatók: Baloghné Vatai Barbara és Mosóczi István
Közreműködnek: Kincső Néptáncegyüttes táncosai


11.05–11.15 Kiss Anna – Máté Móric: Táncok Kistarcsáról valamint
Kis István – Kis-Demeter Erika – Sosovicza Fanni: Maglódi táncok

Előadják: Bem Néptáncegyüttes és Pannónia Néptáncegyüttes 

11.15–11.35 Maglódi táncok tanítása
Oktatók: Sosovicza Fanni és Kis István
Közreműködnek: Bem Néptáncegyüttes, Pannónia Néptáncegyüttes 


11.35–11.45 Foltin Jolán: Magyar Etűdök Weöres Sándor verseire
Előadja: Bihari János Alapfokú Művészeti Iskola


II. Mezőföld

11.45–12.00 Sudridom! – eszközös versengés legényeknek
Oktató: Rásó Barnabás
Közreműködik: Bihari János Alapfokú Művészeti Iskola


12.00–12.20 Mezőföldi táncok
Oktatók: Gorácz József és Komlósi Janka
Közreműködik: Tébláb Alapfokú Művészeti Iskola


12.20–12.40 Monori cigánytánc
Oktató: Husvéth Csaba és Velner Anna
Közreműködik: Fóti Népművészeti Szakgimnázium
Muzsikál
: NA-KO-MA Kamara 

III. Bukovina

12.40–12.45 Gyémánt-Csontos Lívia – Gyémánt Ádám: „Bálba hívás” – bukovinai táncok
Előadja: Kevély Táncegyüttes

12.45–13.00 Bukovinai polgári táncok – a cappella
Oktatók: Fundák Kristóf – Fundák-Kaszai Lili
Közreműködik: Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttes Kis Vadvirág és Vadvirág csoportja


13.00–13.20 Bukovinai csárdás és silladri
Oktatók: Farkas Fanni és Kiss Balázs
Közreműködik: Liget Táncakadémia


13.20–13.30 Finálé a délelőtt valamennyi résztvevőjével
Szerkeszti: Fundák Kristóf, Fundák-Kaszai Lili


 
Megosztás