Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.

Műsorfüzet

2009. április 3. péntek 19.00
„Halljunk szót!”  
Gálaműsor a Hagyományok Házában (Budai Vigadó, 1011 Budapest, Corvin tér 8.)



2009. április 4. szombat, 10.00–22.00
Papp László Budapest Sportaréna (1143 Budapest, Stefánia út 2.)

Küzdőtér
10.00–17.00 Aprók Bálja – az Örökség Egyesület programja
10.00–18.00 Népművészeti vásár, kézműves foglalkozások, játszóház
14.00–16.00 Széki Soós János: Holttengeri idők – dedikálás a Táncház Egyesület pavilonjában
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
18.00 Technikai átállás – Küzdőtér kiürítése
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
19.00 „Táncképek” – a Muharay Szövetség hagyományőrző gálaműsora 
20.00 „Mert mibennünk zeng a lélek...” – a Martin Szövetség néptánc-gálája

Martin György terem (I. em.)
10.30–18.30 Ínyenc táncház 

Kodály Zoltán terem (I. em.)
11.00–18.45 „Tágasságot nekünk is!” I. – zeneiskolások koncertje

VIP terem (II. em.)
10.30–18.00 Etno-mozi – néprajzi filmek

Lajtha László terem (II. em.)
10.00–18.00 Lajtha László, a népzenekutató – kiállítás
10.00–18.00 Magyar mesterhangszerek; Bársony Mihály – kiállítás
11.30–18.30 Népzenei kamarakoncertek I. 

Vásárhelyi László terem (II. em.)
16.00 „Dógok” – Hagyományőrzők „nem hagyományos” bemutatkozása 
17.00 „Lakodalmaskodók” – vőfélyek bemutatkozása 

Folk-kocsma (földszint, az árkádok alatt)
14.00–18.00 Folk-kocsma 



2009. április 4. szombat
Petőfi Csarnok (1146 Budapest, Zichy Mihály út 14.)
22.00–05.00 Éjszakai Bál 



2009. április 5. vasárnap, 10.00–23.30
Papp László Budapest Sportaréna (1143 Budapest, Stefánia út 2.)

Küzdőtér
10.00–18.00 Tánchagyományaink – tánctanítás és táncház
10.00–18.00 Népművészeti vásár, kézműves foglalkozások, játszóház
14.00–16.00 Széki Soós János: Holttengeri idők – dedikálás a Táncház Egyesület pavilonjában
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
18.00 Technikai átállás – Küzdőtér kiürítése
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
19.00 „Együtt élünk” – Vadvirág Néptáncegyüttes (Pápa)
19.45 „Előre, csak előre…!” – a 30 éves Dűvő zenekar lemezbemutató koncertje
20.45 „Mezőség” –  a Honvéd Táncszínház előadása
21.45–23.30 Össznépi mulatság 

Martin György terem (I. em.)
10.15–17.00 Aprók tánca és Tücsökringató

Kodály Zoltán terem (I. em.)
11.00–18.40 „Tágasságot nekünk is!” II. – zeneiskolások koncertje

VIP terem (II. em.)
10.30–18.00 Etno-mozi – néprajzi filmek 

Lajtha László terem (II. em.)
10.00–18.00 Lajtha László, a népzenekutató – kiállítás
10.00–18.00 Magyar mesterhangszerek; Bársony Mihály – kiállítás
11.40–18.20 Népzenei kamarakoncertek II. 
14.40–15.40 „Új élő népzene 15.” – CD-bemutató 

Vásárhelyi László terem (II. em.)
12.30 „Meseünnep” – Benedek Elek tiszteletére
16.00 Aranygyöngyös és Aranysarkantyús szólótáncosok - 2009

Folk-kocsma (földszint, az árkádok alatt)
14.00–18.00 Folk-kocsma 

Megosztás