Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.

Műsorfüzet

2007. március 31., szombat

Küzdőtér
10.00-17.00 APRÓK BÁLJA – az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület szervezésében 
10.00-18.00 NÉPMŰVÉSZETI KIRAKODÓVÁSÁR – a Népművészeti Egyesületek Szövetsége gondozásában 
18.30 KODÁLY-KÓRUSMŰVEK a Pannon Volán Zrt. Bartók Béla Férfikara előadásában 
19.00 „ZÓNÁBAN” – Mezőségről érkező hagyományőrző táncosok és zenészek műsora 
20.30 „NÉZD A TÁNC NEMEIT...” – a Martin György Néptáncszövetség Gálaműsora 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Kézműves foglalkozások
10.00-18.00 A dr. Kresz Mária Alapítvány, az Esély Alapítvány és a nádudvari Kézműves Iskola szervezésében 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Martin György terem (első emelet)
10.30-18.00 ÍNYENC TÁNCHÁZ 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Vásárhelyi László terem (második emelet)
10.00-18.00 „SZÉKI ÉLETKÉPEK” – Juhos Kiss Sándor festőművész kiállítása 
15.00 „EGY DÉLUTÁN KALOCSÁN” – A Hagyományok Háza új kiadványának bemutatója 
17.00 „ÖT ÉVES A FOLKRÁDIÓ” – születésnapi közönségtalálkozó
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Kodály Zoltán terem (első emelet)
10.00-18.00 „KODÁLY ZOLTÁN” – A Néprajzi Múzeum és az MTA Zenetudományi Intézet kamarakiállítása 
13.30-13.50 „VAN EGY FORRÁS TITOK ALATT” – Marosi Júlianna könyvbemutatója, közreműködik az Ifjú Muzsikás együttes
14.00-18.00 LEMEZBEMUTATÓ KONCERTEK 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lajtha László terem (második emelet)
10.00-18.00 „BARTÓK BÉLA, A NÉPZENEKUTATÓ”
10.00-18.00 MESTERHANGSZEREK KIÁLLÍTÁSA – a Magyar Hangszermíves Céh gondozásában 
12.00-17.00 NÉPZENEI KONCERTEK 
17.00 HAGYOMÁNY ÉS DIVAT
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Vetítőterem (második emelet)
10.00-18.00 ETNO-MOZI – a Konkam Stúdió gondozásában 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Folk-kocsma (az árkádok alatt)
14.00-16.00 Üsztürü zenekar
16.00-18.00 Németh Dénes és zenekara

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
ÉJSZAKAI BÁL
Fővárosi Művelődési Ház (Budapest, XI. ker., Fehérvári út 47.)
22.00-05.00
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

2007. április 1., vasárnap

Küzdőtér
10.10-18.00 TÁNCHAGYOMÁNYAINK – tánctanítások és bemutatók 
10.00-18.00 NÉPMŰVÉSZETI KIRAKODÓVÁSÁR – a Népművészeti Egyesületek Szövetsége gondozásában
19.00 „VÁSÁRFIA” – a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség műsora 
20.30 25 ÉVES A MARTENICA TÁNCEGYÜTTES – jubileumi gála 
21.15 ÖSSZNÉPI MULATSÁG 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Kézműves foglalkozások
10.00-18.00 A dr. Kresz Mária Alapítvány, az Esély Alapítvány és a nádudvari Kézműves Iskola szervezésében 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Martin György terem (első emelet)
10.13-16.30 APRÓK TÁNCA ÉS TÜCSÖKRINGATÓ
Dörmi-kuckó – 50 éves a Dörmögő Dömötör
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Vásárhelyi László terem (második emelet)
10.00-18.00 „SZÉKI ÉLETKÉPEK” – Juhos Kiss Sándor festőművész kiállítása 
14.00 RENESZÁNSZ MŰSOR ÉS TÁNCHÁZ – a Tabulatura együttes közreműködésével 
15.00 PÁL ISTVÁN (Tereske) és a MAGYAR DUDAZENEKAR 
16.00 SZÓLÓTÁNCOSOK MŰSORA 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Kodály Zoltán terem (első emelet)
10.00-18.00 „KODÁLY ZOLTÁN” – A Néprajzi Múzeum és az MTA Zenetudományi Intézet kamarakiállítása 
10.00-19.00 „TÁGASSÁGOT NEKÜNK IS!” – népzeneiskolások hangversenye 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lajtha László terem (második emelet)
10.00-18.00 „BARTÓK BÉLA, A NÉPZENEKUTATÓ”
10.00-18.00 MESTERHANGSZEREK KIÁLLÍTÁSA – a Magyar Hangszermíves Céh gondozásában 
11.45-17.45 NÉPZENEI KONCERTEK ÉS LEMEZBEMUTATÓK 
17.45-18.45 „ÚJ ÉLŐ NÉPZENE 13.” – lemezbemutató
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Vetítőterem (második emelet)
10.00-18.00 ETNO-MOZI – a Konkam Stúdió gondozásában 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Folk-kocsma (az árkádok alatt)
14.00-16.00 Szigony zenekar és Ograzsdenszka Kitka (Makedónia)
16.00-18.00 Berkó zenekar
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 
Megosztás