XLI. TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ • 2022. április 1–3.
 
2021. július 1. csütörtök 10.00

Hangszerbemutató Josy Musa-val és családjával, családi táncház, kézműves sarok Kolozs Timivel


kallo godollo veresegyhaz



2021. július 2. péntek 

Gyerektáncház
Muzsikál a Naszály zenekar


2021. július 4. vasárnap

Minden magyarok tánca" – mezőségi táncház 


2021. június 3. szombat 10.00 • Mezőkövesd, Népi Művészetek Háza


mezokovesd

Hrúz Marci és barátai muzsikálnak, a táncházat Baranyai Viktor és Oláh Eszter, a Matyó Táncegyüttes művészeti vezetői vezetik

Kiegészítő programok: mesterségbemutatók, játszóházak az Egyesület kézműves mestereinek közreműködésével, 10 és 12 óra között a Szent István katolikus iskolában, 18 órától a Hadas városrészben.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
Helyszín: ÉLETMÓD HÁZ (Nagyecsed, Árpád u. 7.)
Időpont: 2021. július 2-3.

Megközelítés: 

muharay logo   martin logo

2021. július 2. péntek
Program címe: Este a székelyekkel Nagyecseden
Vendégek: a Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportja, bukovinai székelyek Hőgyészről,
Kakasdról és Bátaszékről. Az együttes vezetője: Herczeg Gábor.
Kísérő zenekar: Bácska Banda, Nagyecsedi Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes
Vendégvárók a nagyecsedi hagyományőrzők:
- Rákóczi Kovács Gusztáv Hagyományőrző Együttes, vezető: Tóth Miklós
- Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes, vezető: Balogh Szilvia

Programok
16,00 Köszöntőt mond
- Kovács Lajos Nagyecsed Város Polgármestere
- Herczeg Gábor a Bukovinai Székelyek Országos Szövetségének elnökségi tagja
- Andóné Kujbus Nóra a Free Dance Alapfokú Művészeti Iskola Intézményvezetője, a Rákóczi Kovács Gusztáv
Hagyományőrző Együttes művészeti vezetője
Nagyecsedi táncos vendégfogadás, kísér a Bácska Banda, vezetője: Eördögh Gabriella
17,00 A Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportjának előadása, kísér a Bácska Banda
17,30 Székely és nagyecsedi viseletbemutató
19,00 Sebestyén István a Népművészet Mestere meséket mond
Tájjellegű ételek bemutatása: kötött tésztaleves, szatmári töltött káposzta, cigánylecsó
20,00 Tánctanítás – székely táncok: Herczeg Gábor és Herczeg-Magó Marianna
21,00 A Nagyecsedi Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes előadása
21,30-24,00 Táncház, kísér a Bácska Banda és a Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes
Fellépők:
- Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportja
- Rákóczi Kovács Gusztáv Hagyományőrző Együttes
- Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes
- Murguly Lajos a Népművészet Ifjú Mestere és Fülöp Ferenc díjas táncos, kíséri: Andóné Kujbus Nóra
Fülöp Ferenc díjas táncos
- Sebestyén István Népművészet Mestere mesemondó
- Balogh Szilvia Fülöp Ferenc díjas táncos
- Zsarát Néptánccsoport
- Lápi Picurok

Kísérő gyermekprogramok
Vetélkedő gyerekeknek: Ki a legény a lápon?
Népi játékok tanítása: Helyet, helyet nekünk is!

2021. július 3. szombat
Program címe: „Túl az ecsedi lápon”
Vendégek: a Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportja, bukovinai székelyek Hőgyészről,
Kakasdról és Bátaszékről. Az együttes vezetője: Herczeg Gábor.
Zenekarok: Romengo, Bácska Banda, Bürkös Zenekar, Zagyva Banda, Nagyecsedi Gyöngyszemek
Hagyományőrző Együttes
Programok:
10,00 Ünnepélyes megnyitó Nagyecsed Város nevében köszönti a vendégeket Kovács Lajos Polgármester Úr
Köszöntőt mond: Héra Éva a Muharay Népművészeti Szövetség elnöke
A megnyitón táncol Murguly Lajos a Népművészet Ifjú Mestere, Fülöp Ferenc díjas táncos és Andóné
Kujbus Nóra Fülöp Ferenc díjas táncos, kísér: Bürkös Zenekar
10,30 A Rákóczi Kovács Gusztáv Hagyományőrző Együttes és a Zsarát Gyermektánccsoport előadása
Táncház - Nagyecsedi táncokat tanít: Andóné Kujbus Nóra és Mikulics Ádám
kísér: Bürkös Zenekar
11,00-12,00 A Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportjának előadása, kísér a Bácska Banda
Tánctanítás – székely táncok: Herczeg Gábor és Herczeg-Magó Marianna
14,00-15,00 A Zagyva Banda koncertje és hangszerbemutatója
15,00 Táncbemutató, kísér: Bürkös Zenekar
Közreműködnek:
- Murguly Lajos Népművészet Ifjú Mestere
- Fülöp Ferenc díjas táncosok:
 Rákóczi Kovács Gusztáv Hagyományőrző Együttes
 Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportja
- a Nagyecsedi Verbunk és Csárdás Verseny győztesei
15,30 Aprók táncháza: Nyíriné Halasi Anita és Oszlánszki Patrik, kísér: Zagyva Banda
16,00 Mesemondás: Sebestyén István Népművészet Mestere
16,30 Nyírség Táncegyüttes bemutatója.
Tyukodi táncokat tanít Bohács Brigitta és Éder Róbert. Kísér: Bürkös Zenekar
17,00 A Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportjának előadása, kísér a Bácska Banda
Népdaltanítás: Sebestyén István Népművészet Mestere
17,30 Bemutatkoznak a Fölszállott a páva megyei díjazottjai és felkészítőik, kísér a Zagyva Banda
- Herdon Balázs és Herdon Péter
- Oszlánszki Patrik
- Hoksz Attila
- Demarcsek Dániel
Felkészítők:
- Andóné Kujbus Nóra
- Mikulics Ádám
- Demarcsek György
18,00 A Nagyecsedi Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes műsora, nagyecsedi cigánytánc bemutató, kísér:
Nagyecsedi Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes
Ének- és tánctanítás: Balogh Szilvia és Balázs Csaba
18,30 Prímások egymás közt Nagyecseden
Közreműködnek:
- Bürkös Zenekar
- Zagyva Banda
- Bácska Banda
19,00 Romengo és Lakatos Mónika koncert extra táncfellépőkkel fűszerezve
20,00-24,00 Táncház és bál
Kísér:
- Bácska Banda
- Nagyecsedi Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes
Fellépők:
- Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportja
- Rákóczi Kovács Gusztáv Hagyományőrző Együttes, Nagyecsed
- Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes, Nagyecsed
- Murguly Lajos a Népművészet Ifjú Mestere és Fülöp Ferenc díjas táncos
- Kádár Ignác Örökös Aranysarkantyús táncos
- Andóné Kujbus Nóra Fülöp Ferenc díjas táncos
- Sebestyén István Népművészet Mestere mesemondó
- Balogh Szilvia Fülöp Ferenc díjas táncos
- Romengo és Lakatos Mónika
- Fölszállott a páva megyei díjazottjai és felkészítőik
o Oszlánszki Patrik Aranypáva díj, Fölszállott a páva kategóriagyőztes
o Demarcsek Dániel Ezüstpáva díj, Aranysarkantyús táncos
o Hoksz Attila Aranypáva díj, Fölszállott a páva Közönségdíj
o Herdon Balázs és Herdon Péter Bronzpáva díj
o Andóné Kujbus Nóra Fülöp Ferenc díjas táncos
o Demarcsek György Örökös aranysarkantyús táncos
o Mikulics Ádám a Nagyecsedi Verbunk Verseny díjazottja
- Nagyecsedi Verbunk és Csárdás Verseny győztesei
- Zsarát Gyermektánc Csoport, Nagyecsed
- Nyírség Táncegyüttes, Nyíregyháza

Gyermekprogramok
Vetélkedő gyerekeknek
Népi játékok tanítása
Népi hangszerek kipróbálása
Aprók táncháza
Mesemondás
Kísérő program: tájjellegű ételek kóstolása!

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!
2021. július 3. szombat 10.00–23.55 


Tánctanítások,  gyerekprogramok, táncházak

10.00 Sármelléki táncok – Koltai Beáta, Üst Gyula
11.00 Vajdaszentiványi táncok – Kovács Brigitta, Babos Attila
12.00 Mezőföldi táncok – Vincze Virág, Hardi András
13.00 Szilágysági táncok – Kustán Renáta, Kiss-Molnár István
14.00 Magyarpalatkai táncok – Rácz Petra, Lipusz András
15.00 Jobbágytelki táncok – Szakos Lilla, Tóth István
16.00 Széki táncok – Fodor Mátyás és párja
17.00 Dél-alföldi táncok – Német Viktória, Kiss Norbert
18.00 Moldvai táncok – Gaál Annamária
Koncert után
Nagyecsedi cigány táncok – Német Viktória, Kiss Norbert
22.00 órától táncház Horváth Attila és zenekarával.
Pihenés gyanánt 19.00 órakor a Kanizsa Csillagai adnak koncertet.

Kísér a Fajkusz banda és a Csádé zenekar


Gyerekprogram az emeleti teremben:
14.15 Laposa Julcsi és barátai NÉPI hang-színek NYÁR koncertje
15.00 Zöldbajusz Marci királysága - Tarsoly Erdélyi Mezőségért Egyesület bábelőadása
16.00 Gyerektáncház a talpalávalót Kiss Judit és zenekara szolgáltatja
Laskay Annamária dunántúli ugróst tanít


Hosszú távú tervként az fogalmazódott meg, hogy a most megjelenő táncokat az évben táncos továbbképzések során alaposabban megismerhetik majd az érdeklődők. Ez az Értéket Tisztán Egyesület szervezésében, a Csoóri Sándor Alap támogatásával valósul meg.

folkpont    csoori logo

Göcseji népművészeti mesterségbemutatók

• Zalai fehérhímzések Göcsejben
Mester: Domján Zsuzsanna népi iparművész

• Göcseji paraszt-polgári viseletek bemutatása kézzel varrott babákon
Mester: Molnárné Riskó Erzsébet népi iparművész

• „Pofamosó melence” faragása
Mester: Nagy Béla népi iparművész

• A göcseji festett házoromzatai motívumainak felhasználása ajándéktárgyakon
Mester: Török Andrásné Népi Iparművész

• Néprajzi előadás a göcseji néprajzi értékekről
Előadó: Zala Megyei Népművészeti Egyesület

Megosztás