TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ ORSZÁGSZERTE • 2021. július 1–4.
 
Helyszín: ÉLETMÓD HÁZ (Nagyecsed, Árpád u. 7.)
Időpont: 2021. július 2-3.

Megközelítés: 

muharay logo   martin logo

2021. július 2. péntek
Program címe: Este a székelyekkel Nagyecseden
Vendégek: a Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportja, bukovinai székelyek Hőgyészről,
Kakasdról és Bátaszékről. Az együttes vezetője: Herczeg Gábor.
Kísérő zenekar: Bácska Banda, Nagyecsedi Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes
Vendégvárók a nagyecsedi hagyományőrzők:
- Rákóczi Kovács Gusztáv Hagyományőrző Együttes, vezető: Tóth Miklós
- Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes, vezető: Balogh Szilvia

Programok
16,00 Köszöntőt mond
- Kovács Lajos Nagyecsed Város Polgármestere
- Herczeg Gábor a Bukovinai Székelyek Országos Szövetségének elnökségi tagja
- Andóné Kujbus Nóra a Free Dance Alapfokú Művészeti Iskola Intézményvezetője, a Rákóczi Kovács Gusztáv
Hagyományőrző Együttes művészeti vezetője
Nagyecsedi táncos vendégfogadás, kísér a Bácska Banda, vezetője: Eördögh Gabriella
17,00 A Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportjának előadása, kísér a Bácska Banda
17,30 Székely és nagyecsedi viseletbemutató
19,00 Sebestyén István a Népművészet Mestere meséket mond
Tájjellegű ételek bemutatása: kötött tésztaleves, szatmári töltött káposzta, cigánylecsó
20,00 Tánctanítás – székely táncok: Herczeg Gábor és Herczeg-Magó Marianna
21,00 A Nagyecsedi Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes előadása
21,30-24,00 Táncház, kísér a Bácska Banda és a Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes
Fellépők:
- Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportja
- Rákóczi Kovács Gusztáv Hagyományőrző Együttes
- Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes
- Murguly Lajos a Népművészet Ifjú Mestere és Fülöp Ferenc díjas táncos, kíséri: Andóné Kujbus Nóra
Fülöp Ferenc díjas táncos
- Sebestyén István Népművészet Mestere mesemondó
- Balogh Szilvia Fülöp Ferenc díjas táncos
- Zsarát Néptánccsoport
- Lápi Picurok

Kísérő gyermekprogramok
Vetélkedő gyerekeknek: Ki a legény a lápon?
Népi játékok tanítása: Helyet, helyet nekünk is!

2021. július 3. szombat
Program címe: „Túl az ecsedi lápon”
Vendégek: a Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportja, bukovinai székelyek Hőgyészről,
Kakasdról és Bátaszékről. Az együttes vezetője: Herczeg Gábor.
Zenekarok: Romengo, Bácska Banda, Bürkös Zenekar, Zagyva Banda, Nagyecsedi Gyöngyszemek
Hagyományőrző Együttes
Programok:
10,00 Ünnepélyes megnyitó Nagyecsed Város nevében köszönti a vendégeket Kovács Lajos Polgármester Úr
Köszöntőt mond: Héra Éva a Muharay Népművészeti Szövetség elnöke
A megnyitón táncol Murguly Lajos a Népművészet Ifjú Mestere, Fülöp Ferenc díjas táncos és Andóné
Kujbus Nóra Fülöp Ferenc díjas táncos, kísér: Bürkös Zenekar
10,30 A Rákóczi Kovács Gusztáv Hagyományőrző Együttes és a Zsarát Gyermektánccsoport előadása
Táncház - Nagyecsedi táncokat tanít: Andóné Kujbus Nóra és Mikulics Ádám
kísér: Bürkös Zenekar
11,00-12,00 A Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportjának előadása, kísér a Bácska Banda
Tánctanítás – székely táncok: Herczeg Gábor és Herczeg-Magó Marianna
14,00-15,00 A Zagyva Banda koncertje és hangszerbemutatója
15,00 Táncbemutató, kísér: Bürkös Zenekar
Közreműködnek:
- Murguly Lajos Népművészet Ifjú Mestere
- Fülöp Ferenc díjas táncosok:
 Rákóczi Kovács Gusztáv Hagyományőrző Együttes
 Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportja
- a Nagyecsedi Verbunk és Csárdás Verseny győztesei
15,30 Aprók táncháza: Nyíriné Halasi Anita és Oszlánszki Patrik, kísér: Zagyva Banda
16,00 Mesemondás: Sebestyén István Népművészet Mestere
16,30 Nyírség Táncegyüttes bemutatója.
Tyukodi táncokat tanít Bohács Brigitta és Éder Róbert. Kísér: Bürkös Zenekar
17,00 A Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportjának előadása, kísér a Bácska Banda
Népdaltanítás: Sebestyén István Népművészet Mestere
17,30 Bemutatkoznak a Fölszállott a páva megyei díjazottjai és felkészítőik, kísér a Zagyva Banda
- Herdon Balázs és Herdon Péter
- Oszlánszki Patrik
- Hoksz Attila
- Demarcsek Dániel
Felkészítők:
- Andóné Kujbus Nóra
- Mikulics Ádám
- Demarcsek György
18,00 A Nagyecsedi Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes műsora, nagyecsedi cigánytánc bemutató, kísér:
Nagyecsedi Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes
Ének- és tánctanítás: Balogh Szilvia és Balázs Csaba
18,30 Prímások egymás közt Nagyecseden
Közreműködnek:
- Bürkös Zenekar
- Zagyva Banda
- Bácska Banda
19,00 Romengo és Lakatos Mónika koncert extra táncfellépőkkel fűszerezve
20,00-24,00 Táncház és bál
Kísér:
- Bácska Banda
- Nagyecsedi Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes
Fellépők:
- Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportja
- Rákóczi Kovács Gusztáv Hagyományőrző Együttes, Nagyecsed
- Gyöngyszemek Hagyományőrző Együttes, Nagyecsed
- Murguly Lajos a Népművészet Ifjú Mestere és Fülöp Ferenc díjas táncos
- Kádár Ignác Örökös Aranysarkantyús táncos
- Andóné Kujbus Nóra Fülöp Ferenc díjas táncos
- Sebestyén István Népművészet Mestere mesemondó
- Balogh Szilvia Fülöp Ferenc díjas táncos
- Romengo és Lakatos Mónika
- Fölszállott a páva megyei díjazottjai és felkészítőik
o Oszlánszki Patrik Aranypáva díj, Fölszállott a páva kategóriagyőztes
o Demarcsek Dániel Ezüstpáva díj, Aranysarkantyús táncos
o Hoksz Attila Aranypáva díj, Fölszállott a páva Közönségdíj
o Herdon Balázs és Herdon Péter Bronzpáva díj
o Andóné Kujbus Nóra Fülöp Ferenc díjas táncos
o Demarcsek György Örökös aranysarkantyús táncos
o Mikulics Ádám a Nagyecsedi Verbunk Verseny díjazottja
- Nagyecsedi Verbunk és Csárdás Verseny győztesei
- Zsarát Gyermektánc Csoport, Nagyecsed
- Nyírség Táncegyüttes, Nyíregyháza

Gyermekprogramok
Vetélkedő gyerekeknek
Népi játékok tanítása
Népi hangszerek kipróbálása
Aprók táncháza
Mesemondás
Kísérő program: tájjellegű ételek kóstolása!

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!
Megosztás