Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.

Tánchagyományaink – Tánctanítás és táncház • 2011. április 3. vasárnap, 10.00–18.00 • Küzdőtér

Szerkesztők: Árendás Péter, Busai Norbert • Házigazda: Balla Zoltán



10.00 Sárköz – Taba Csaba, Fejér Erika, Nagykun és Cuháré Táncegyüttesek; Bekecs együttes

10.30 Nagyecsedi cigány táncok – Farkas Zsolt, Szitai Marika, Khamoro Táncegyüttes; Khamoro zenekar

11.00 Szatmár – Végső Miklós, Hortobágyi Gyöngyvér, MTF Néptánc szakos hallgatói; Tükrös zenekar

11.30 Szerb és horvát táncok – Rodekné Blahó Márta, Halász Gergő, Tököli Délszláv Táncegyüttes; Kolo együttes

12.00 Sajó mente – Bohus György, Redő Júlia; Téka együttes

12.30 Vajdaszentivány – Kádár Ignác, Nagypál Anett, Ajka-Padragkút Táncegyesület; Szeret zenekar

13.00 Dél-Alföld – Juhász Zsolt, Bonifert Katalin; Magyar Tekerőzenekar

13.30 Gyimes – Zsuráfszky Zoltán, Vincze Zsuzsanna; Szigony zenekar

14.00 Minden magyarok tánca – palatkai, szatmári

14.30 Mezőség – Busai Norbert, Busai Zsuzsanna, Mátra Ördögszekér Táncegyüttes; Magyarpalatkai banda

15.00 Szék – Szabó Szilárd, Németh Ildikó, Százszorszép Táncegyüttes; Ádám István emlékzenekar

15.45 Szászcsávási cigány táncok – Kovács Norbert, Lőrincz Hortenzia; Szászcsávási banda

16.15 Gömör – Kupec Mihály, Kupec Andrea; Fonó zenekar

16.45 Kalotaszeg – Fitos Dezső, Kocsis Enikő, Szentendre Táncegyüttes; Dűvő zenekar

17.15 Moldva – Imre Béla, Németh Nóra, Seremoj Táncegyüttes; Tatros együttes


Népművészeti vásár és játszóház • 2011. április 2–3. 10.00–18.00 • Küzdőtér
A Népművészeti Egyesületek Szövetsége (NESZ) programja



A Népművészeti Egyesületek Szövetsége (NESZ) szervezésében hagyományőrző népművészeti kirakodóvásár jeles népművészek és kézművesek részvételével valamint népi kismesterségek bemutatója, kézműves foglalkozások játszóház az alábbi szervezetek közreműködésével:


• Dr. Kresz Mária Alapítvány – Budapest
fazekasság, hálókötés, körmönfonás, zsinórsodrás; rongybaba- és bábkészítés; ügyességi, logikai és társasjátékok

• Esély Kövessi Erzsébet Általános Iskola Szakiskola és Gimnázium – Budapest
gyékényjátékok, kosárfonás, röppentyűkészítés, nemezelés, koszorúkötés, szövés, tojásfestés, kötélverés, csuhéjátékok, gyertyamártás, gyöngyfűzés

• Népi Kismesterségek Szakiskolája – Nádudvar
jurta, bőrművesség, nemezelés, fafaragás, kötélverés, fazekasság


www.nesz.hu
, www.mestersegekunnepe.hu

Technikai átállás • 2011. április 3. 18.00 • Küzdőtér



Az esti gálaműsor előtt a Küzdőtéren átlósan leengedik a több tonna tömegű térelválasztó függönyöket.

Kérjük, vegyék figyelembe, hogy a művelet idejére – mindannyiunk testi épségének megőrzése érdekében – a biztonsági szolgálat kiüríti a Küzdőteret!
Jubileumi Gála • 2011. április 3. vasárnap, 19.00 • Küzdőtér

Szerkesztők: Agócs Gergely, Árendás Péter, Busai Norbert • Házigazda: Kovács Norbert „Cimbi”


Nyitány: Magyar Dudazenekar, Magyar Tekerőzenekar és Pál István (Tereske)

Magyarország

• Greznár Zoltán zenekara (Szany) – közreműködnek: Lengyel Szabolcs, Lengyel Melinda, Ónodi Béla, Hudákné Farkas Sára, Moussa Ahmed, Hajdú Zsuzsanna, Molnár Gábor, Molnárné Hortobágyi Brigitta

• Balogh Imre és tamburazenekara (Báta)

• Kóczé Lajos és Kóczé Gyula (Zsarolyán – Szatmár) – közreműködnek: Halmos Attila, Balogh Kálmán, Lelkes András és szamosszegi táncosok

Felvidék

• Tamás János, Berki Pál és zenekara (Gömör) – közreműködnek: Mester László, Balogh Kálmán és Cselényi József pásztor (Lőkös, Gömör)

• Kocák Jolán, Bődi Irén és Borza Jolán énekelnek (Magyarbőd)

• Štefan Žolták zenekara (Tótraszlavica, Sáros m.) – közreműködnek: Michal Noga hegedű, Vladimír Michalko, Vajda Peter, Kristína Koniarová, Simona Dikaszová tánc (Pozsony)

Erdély

• Szászcsávási zenekar

• Szilágyi Anna (Melegföldvár) – közreműködik: Eszterlánc zenekar

• Csiszár Aladár és zenekara (Magyarpéterlaka) – közreműködnek: Vavrinecz András hegedű, Balogh Kálmán cimbalom, Hajdú Flórián, Deffend Irén, Antal Áron, Delbó Eszter, Kádár Ignác, Nagypál Anett, Fitos Dezső, Kocsis Enikő tánc
Össztánc • 2011. április 3. vasárnap, 21.00–22.00 • Küzdőtér



21.00 Széki táncok – Kalamajka emlékzenekar

21.30 Mezőségi táncok – Magyarpalatkai banda

Találkozzunk jövőre a XXXI. Táncháztalálkozón!
Megosztás