Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.


Aprók Bálja
• 2011. április 2. szombat, 10.30–17.30 • Küzdőtér
Az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület programja, az Észak-magyarországi Régió rendezésében

Társrendező:
Bokréta Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Sátoraljaújhely

Muzsikál: Bürkös és Dűvő zenekar

Házigazda: Paluch Norbert

Munkatársak: Demek István, Fehér Eszter, Darmos István, Paluch Norbert, Oláhné Csercsics Ivett, Oláh József, Németh Erzsébet, Maródi Attila, Ágfalvi György, Zelei Ferenc, Szabó Zoltán, Kupec Mihály

Szerkesztő: Fehér János


10.30 Nyitó bevonulás – zöldágjárás (mindenki)
Köszöntő – Paluch Norbert
10.45 Bodrogközi tánctanítás – Demek István, Fehér Eszter (Bokréta Művészeti Iskola, Sátoraljaújhely)
11.05 Balázsolás
Hegyközi tánctanítás
– Darmos István (Farkas Ferenc Művészeti Iskola, Sárospatak)
11.30 Farsangi szokások
Abaúj-gagybátori tánctanítás
– Maródi Attila, Kiss Anita (Szinvavölgyi Ifjúsági és Kisszinvavölgyi Néptáncműhely, Miskolc)
11.55 Farsangtemetés
Moldvai tánctanítás
– Darmos István, Németh Erzsébet (EKTF AMI, Eger)
12.15 Gergelyjárás
Nyírségi tánctanítás
– Maródi Attila, Kiss Anita (Szinvavölgyi Ifjúsági és Kisszinvavölgyi Néptáncműhely, Miskolc)
12.40 Kisgyermekjátékok – Oláhné Csercsics Ivett (Iglice és Zobonka Táncegyüttes, Szécsény)
13.15 Böjt
Magyarbődi karikázó, lassú és friss csárdás
– Kupec Mihály, Kupec Andrea (Buzitai Keleplők Néptáncegyüttes)
13.45 Néprajzi totó eredményhirdetés – Darmos István
13.55 30 éves évforduló – visszatekintés
14.05 Kiszejárás
Mátravidéki tánctanítás
– Szabó Zoltán (Vidrócki AMI, Gyöngyös)
14.25 Barkaszentelés
Tárkányi tánctanítás
 – Németh Erzsébet (EKTF AMI Eger, Felsőtárkányi hagyományőrző nyugdíjasok klubja és a Rendes zenekar)
14.45 Hajviseleti bemutató (jelentkezés esetén)
14.55 Húsvét, ételszentelés, jézuskeresés
Mezőcsáti, szentistváni tánctanítás
– Zelei Ferenc (Egressy Béni Általános és Alapfokú Művészeti Iskola Mezőcsát, szentistváni hagyományőrzők, Pipás zenekar)
15.20 Tojásfestés
Matyó tánctanítás
– Ágfalvi György (Matyó Néptáncegyüttes, Rezeda Gyermek Táncegyüttes Mezőkövesd, mezőkövesdi hagyományőrzők)
15.45 Ügyességi játékok – Demek István, Kovács Gábor (Bokréta Művészeti Iskola, Sátoraljaújhely)
16.15 Medvemaszkos alakoskodás
Bujáki tánctanítás
– Paluch Norbert (Ifjú Nógrád Táncegyüttes, Salgótarján)

Húsvét, locsolás, bál
Varsányi tánctanítás
– Oláh József és Oláhné Csercsics Ivett (Iglice és Zobonka Táncegyüttes, Szécsény)
17.15 Közös viselet bemutató a komatálakkal
17.25 Záró kivonulás (mindenki)
Megosztás