Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.
2017-ben Prima-díjas a folkMAGazin!

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.


Aprók Bálja
• 2010. március 27. szombat, 10.30–17.30 • Küzdőtér
Az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület programja, az Észak-alföldi Régió rendezésében

Társrendező:
Varga Gyula Észak-alföldi Folklórszövetség

Muzsikál: Jártató Zenekar, Szeredás Népzenei Együttes, Szikes Zenekar

Farsangi kikiáltó: Gyönyörű Zsigmond

Munkatársak: Lovas Bálint, Szűcsné Urbán Mária, Kácsor István, Kácsor-Ignácz Gabriella, Demarcsek György, Gyönyörű Zsigmond

Szerkesztő: Tiszai Zsuzsa (régiós elnök)


10.30 Bevonulás – a farsangi kikiáltó köszöntője; Konc király és Cibere vajda harca – össztánc
10.45 Jászsági táncok: lassú és friss csárdás – Kocsán László, Kocsánné Kuli Orsolya (Jászberényi Hagyományőrző Együttes, Viganó AMI Barkóca és Kis Galagonya csoportja, Jártató Ifjúsági Táncegyüttes, Jászberény)
11.15 Nagykunsági gyermekjátékok – Kecskésné Herczegh Kata (Nagykun Táncegyüttes, Kisújszállás)
11.45 Tréfás verbuválás, tiszapolgári csapásolás – Lovas Bálint, Ferenczy Csaba, Bocskai István (Debreceni Hajdú Táncegyüttes Kereplő és Luca csoportja)
  Huszár játék, lópatkolás
12.20 Ajaki karikázó – Kácsor-Ignácz Gabriella (Vásárhelyi László AMI Margaréta Táncegyüttese, Nyíregyháza)
  Gólyás játék
12.40 Tirpák táncok: gólyás, csárdás, zsidó hapsz – Kácsor István, Kácsor-Ignácz Gabriella, Éder Róbert, Babus Barbara (a Vásárhelyi László AMI Margaréta Táncegyüttese, Nyíregyháza)
13.10 Jászsági viseletbemutató – Hortiné dr. Bathó Edit (Jászsági Hagyományőrző Egylet)
13.20 Jászsági oláhos és kanásztánc – Szűcs Gábor, Dudás Dániel, Szűcsné Urbán Mária (Viganó AMI Barkóca és Kis Galagonya csoportja, Jártató Ifjúsági Táncegyüttes, Jászberényi Hagyományőrző Együttes)
  Lúdnyakszakítás verseny
13.55 Szilágysági táncok: bogdándi csárdás és ugrálós – Hercz Vilmos, Hercz Beáta, Szűcs János, Bíróné Marsi Andrea (Debreceni Népi Együttes, Bocskai Néptáncegyüttes, Hajdúböszörmény)
14.25 Daltanulás – BaHorKa Énekegyüttes (Balogh Melinda, Horváth Sára, Kaszai Lili)
14.40 Az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület honlapján meghirdetett Néprajzi Totó eredményhirdetése
14.50 Magyar verbunk – Kácsor István
15.15 Szatmári cigánytánc és cigányos csárdás – Demarcsek György, Kácsor-Ignácz Gabriella (Khamoro Együttes)
  Rabvágás
15.45 Hajdúháti táncok: lassú és friss csárdás – Lovas Bálint, Tiszai Zsuzsa (Debreceni Hajdú Táncegyüttes Kereplő és Luca csoportja)
  Csergetés bemutató: Bordás Ádám és Kosina Péter hortobágyi bojtárok
16.15 Hortobágyi kanásztánc – Lovas Bálint, Ferenczy Csaba (Debreceni Hajdú Táncegyüttes Kereplő és Luca csoportja)
  Farsangi álesküvő
16.50 Rétközi táncok: lassú és friss csárdás – Teremi László, Spisák Krisztina, Éder Róbert, Babus Barbara (Liget AMI Liget és Kisliget Táncegyüttese, Fényeslitke és Verőcse Táncegyüttese, Szabolcsveresmart)
  Konc király és Cibere vajda harca
Az Aprók Bálján közreműködnek még a szolnoki Corvinka Néptáncegyüttes, a debreceni  Főnix Gyermek- és Ifjúsági Néptáncegyüttes és a földesi Szélrózsa  Hagyományőrző Egyesület tagjai, valamint az együttesek vezetői.
Megosztás